Dokonale hladké tělo bez jediného chloupku

Chcete mít krásné hebké tělo? Poradíme vám, jak mít dokonale hladké tělo bez jediného chloupku.

Možností jak se zbavit chlopuků je více a je jen na vás jakou možnost si vybrete. Chloupků se můžete zbavit klasickým strojkem až po trvalé odstraněné fotoepilací nebo laserem. Metody se liší v rychlosti, bolestivosti, v ceně a trvání účinku. Rychlí a bez bolesti je určitě holící strojek, ošem chloupky vám začnou růst hned druhý den, takže o hladké kůži nemůže být ani řeč. Časem chce mít každá žena od odchlupovacích manévrů pokoj déle než jen pár dní.

Depilace a epilace
depilace – chloupky se odstraňují těšně u pokožky, a to buďto holícím strojkem, nebo depilačním krémem
epilace – chloupky se odstraňují i s cibilkou, a proto trvá až několik týdnů, než opět vyrostou

Epilační strojky
Pokud máte strach z bolesti a bojíte se použít použít epilační strojek nebo pastu či vosk, tak nemějte o obavy. Věřte, že to není tak hrozné a trocha bolesti za ten komfort stojí. Pokožka si časem zvykne, takže po několika zákrocích skoro nic neucítíte. Výrobci epilačních strojků se navíc předhánějí v tom, který model poskytne největší ekekt při nejnižší bolestivosti. Díky chlazení a masážním prvkům se jich rozhodně bát nemusíte. Moho epilátorů lze použít nasucho, i ve sprše a je vybavenop světlem a hlavicemi (např. s aloe vera).

Profi metody
Cukrová pasta – je vhodná pro depilaci citlivých partií. Pasta (zpravidla přírodní) je vmasírována do pokožky proti směru růstu chloupků a chlupky jsou vytaženy po směru růstu. Tato metoda je téměř bezbolestná a nedochází k přetržení chloupků. Po vytažení chloupků se zpravidla pokožka potře podepilačním sérem pro zpomalení růstu a proti zarůstání chloupků. Cena cca 800 korun za obě nohy.
Fotoepilace – jedná se o ošetření přístrojem, který pracuje na principu světelného výboje v kombinaci s radiofrekvencí. Pokud požadujete trvalý efekt, tak je třeba kůru min. 3x opakovat v intervalech 1 – 3 měsíce. Ošetřená místa se nesmí 2 – 4 týdny vystavovat na slunci. Tato metoda je zcela bezbolestná. Cena cca 3 000 za obě nohy.

Triky a tipy
– Před holením se vysprchujte nebo vykoupejte v teplé vodě, chloupky se působením teplé vody změkčují.
– Epilujte vždy po směru růstu chloupků. Oholená místa masírujte krémem proti zarůstání chloupků nebo jiným kosmetickým přípravem určený ke zklidnění pokožky.
– Na epilační strojek nikdy moc netlačte.
– Pokud odstarňujete chlouky v intimních partiích a tříslech, tak rozhodně nešetřete pěnou nebo gelem na holení.
– Po epilaci a depilaci není vhodné používat přípravky s ovocnými kyselinami, kyselinou salicylovou, alkoholem.
– V oblasti intimních partií se často objevují nežádoucí pupínky (zarudnutí). V těchto případech použijte dětský zásyp, který postižená místa během krátké doby uklidní.

nohy

Zalinkuj:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *