Mašíny považuji za hrdiny. Víc takových lidí!

Když v době komunistické totality někdo zabil komunistu, tak se o tom diskutuje dodnes, viz. bratři Mašínové. Ale skutečnost, že totalitní systém zabil nespočetně lidí, tak to komunisté mohou zpochybňovat. Například soudružka Marta Semelová, poslankyně PS PČR za Komunistickou stranu Čech a Moravy (KSČM) říká: „Dokument o procesu s Miladou Horákovou je neobjektivní a zkresluje dějiny,“. Semelová jakoby ospravedlňovala zločiny komunismu, konkrétně komunistického prezidenta a zločince Klementa Gottwalda, ktrerý nechal popravit a uvěznit celou řadu lidí včetně doktorky Milady Horákové. To předseda komunistů Vojtěch Filip (mj. bývalý estébák) na adresu Mašínů řekl: „Vrah je vrahem, a vrahem zůstane“. Takže by bylo vhodné, aby souhruh Filip řekl soudružce Semelové totéž ohledně masového vraha Klementa Gottwalda. Pan Filip by si měl uvědomit, že komunistické režimy světa mají na svědomí desítky milionů nevinných obětí. Též by si měl Filip uvědomit, že řadu let sloužil Komunistické straně Československa (KSČ), kterou zákon (č. 198/1993 Sb.) o protiprávnosti komunistického režimu a o odporu proti němu, označuje zločinnou a zavrženíhodnou organizaci. Ano, Filip (a další) věrně sloužil zločinu. Pokud jsem se už dotknul tohoto tématu, tak jsem znechucen z toho, že dnes bývalý komunisté a estébáci slouží u Policie ČR, jsou soudci, sedí na Městských úřadech, jsou politici… To je samozřejmě velmi špatně.

Bratři Mašínové

Skupina bratrů Mašínů se vzepřela komunistickému totalitnímu režimu v Československu, který v té době věznil a zabíjel vlastní občany. V ozbrojené antikomunistické skupině nepůsobil pouze Ctirad Mašín a Josef Mašín, ale i Milan Paumer, Zbyněk Janata a Václav Švéda. Pro emigraci ze země bylo potřeba získat peníze a zbraně, bez toho by emigrace nebyla možná. Proto skupina přepadla a zabila:
13.9. 1951 v Chlumci nad Cidlinou Oldřicha Kašíka, příslušník SNB
28.9. 1951 v Čelákovicicích četaře Jaroslava Honzátka, příslušník SNB
2.8. 1952 mezi Čáslaví a Hedvíkovem Josefa Rošického, pokladník Kovolisu

Po získání zbraní a peněz se skupina rozhodla v roce 1953 emigrovat na Západ. To se ale podařilo pouze bratrům Mašínům a Paumerovi. V NDR byl zajat Václav Švéda a Zbyněk Janata. K tomuto nutno dodat, že pokud nebylo zločinnosti komunistického režimu, tak by nebylo potřeba emigrovat, tudíž ani zabíjet pro potřeby emigrace. Takže musím konstatovat, že vrahy jsou sami komunisté!

Často zaznívá otátka: Jsou Mašínové hrdivé nebo vrazi? Tuto otázku považuji za nesmyslnou, protože v té době nešlo o žádné hrdinství, ale doslova o život. Každý občan měl tehdy morální právo na obranu. V tehdejším Československu byl režim, který po roce 1948 bez ostychu zavíral lidi do vězení a popravoval je.

Ruku na srdce, kdo z vás by se postavil tehdejšímu komunistickému režimu? Lidí, kteří odhodlají postavit zločinnému systému, je žalostně málo.

Myslíte si, že 2. světové války nebyl zabit civilista antinacistickým odbojem, například zaměstnanec nějaké továrny? Je potřeba si říct, že v letech, kdy působila odbojová skupina Mašínů na území republiky, byla též válka – stát bojoval proti vlastním občanům.

Bratři Mašínové

Zalinkuj:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *