Pračky, praní prádla. Užitečné rady a tipy

Hodláte kupovat novou pračku a nevíte jakou vybrat? Chcete co nejvíce prodloužit životnost vaší pračky? Máme pro vás užitečné rady a tipy.

Přední, nebo vrchní plnění?
Je to to v podstatě jedno, záleží na vašich potřebách nebo zvyku. Pračky s horním plnění se hodí do měnších bytů, nebo do menších prostor, kde by bylo přední otevírání dvířek problematické. Ovšem i pračky s bočním plnění porádla mohou šetřit místo. Menší modely s hloubkou 45 cm se hodí jako vestavěné spotřebiče do kuchyňské linky.

Kapacita pračky
Nevíte, kolik do pračky naložit prádla, aby se pračka neničila nebo nevydávala divné zvuky? Hmotnost se pohybuje mezi 3 – 10 kg nevypraného (suchého) prádla. Pokud jste menší rodina, je zbytečné kupovat velkou pračku na 8- 10 kg prádla. Nevyužijete její kapacitu a spotřeba bude větší. Dávejte též pozor na přeplněný buben. Prací prášek by neměl prostor na rozpuštění a prádlo by bylo zbytečně hodně pomačkané.

Co hrozí, když přeplním pračku?
Pračka může hlučně poskakovat, sníží se frekvence otáček, a tím pádem účinnost praní, prádlo se více a rychleji opotřebuje. A pochopitelně se snižujete životnost pračky.

Užitečné funkce
Než koupíte pračku, tak věnujte pozornost především na praní a odstřeďování. Výrobci praček označují ostřeďování od A až G. Pračky s kapacitou prádla na 3 kg musí mít podle stanov EU účinnost praní ve třídě A. Pračky mají i další fuknce, které poskytnou komfort při používání. Odložený start praní nastaví program tak, aby bylo prádlo vyprané ve chvíli, kdy ho máte v úmyslu pověsit. Sprchování prádla pomocí rozstřikovače po celém bubnu zase zajístí lepší praní. Některé pračky dokážou nastavit množství prášku podle hmotnosti prádla.

pračka

Zalinkuj:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *