Seznam.cz

Seznam.cz je nejpoužívanější fulltextový vyhledávač v České republice. Na druhém místě je Google. Vyhledávač Seznam vlastní a provozuje společnost Seznam.cz, a.s. Majoritním majitelem akcií Seznam.cz, a.s. je Ivo Lukačovič. Odhadovaná cena firmy je 10 miliard korun.

Seznam není jen vyhledávač

Seznam není jen fulltexttový vyhledávač. Seznam nabízí i e-mail zdarma (freemail), seznamku, sociální síť Lidé.cz, sprace.cz – nabídka zaměstnání, mapy.cz – letecké snímky, hry.cz – onlinehry, sbazar.cz – bazar a inzerce zdarma, sdovolena.cz – srovnávač zájezdů, sfinance.cz – porovnávač povinného ručení, cestovního pojištění, penzijního připojištění, elektřiny, plynu…, firmy.cz – katalog firem a institucí, a mnoho dalšího. Seznam provozuje i reklamní systém Sklik.

Seznam vs. Google

Seznam se poslední snaží konkurovat světové jedničce Google. V dubnu 2012 zaindexoval miliony zahraničních portálů. Svůj S-Rank se též snaží přizpůsobit Google.
Mnoho Čechů má v internetovém prohlížeči nastavenou domovskou stránku Seznamu. Češi jsou prostě zvyklí Seznam používat. I když jako fulltextový vyhledávač Seznam nijak neoslní, Češi ho sprostě budou používat. Spíše ale než Google bych doporučil Bing – bing.com 🙂

Seznam.cz

Zalinkuj:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *