Vyplatí se Amway?

Prakticky od Sametové revoluce funguje v naší zemi podnikatelské odvětví, které se jmenuje multi-level marketing (MLM) – síťový marketing. MLM je legální obchod, který je plně v souladu se zákony ČR a dalších států. V rámci MLM podnikají například společnosti: Avon, Amway, Herablife, Oriflame a řada dalších. MLM je sice legální obchod, avšak praktiky některých distributorů (kteří jsou nezávislé podnikající osoby) jsou minimálně nemorální a neetické. A na to je potřeba upozornit. Velmi často je MLM spojován se slovy: letadlo, pyramida, pyramidová hra, sekta, vymývání mozků… Pojďme se podívat, jak to vlastně je…

MLM (ani výše uvedené společnosti) není tzv. letadlo nebo pyramidová hra. Tzv. pyramidová hra, je dle platných právních předpisů, nelegální.

Obecně lze říct, že distributoři Avon, Oriflame… fungují bez problémů. Zde totiž není kladen důraz na významné zbohatnutí a semináře. Což ale neplatí u amway businessu. Amway business má i jinou propagaci, což potvrzuje video:

Amway

Společnost Amway vyrábí čistící prostředky, kosmetiku, doplňky stravy, potraviny… Toto zboží prodávají distrubutoři, kteří však nejsou zaměstnanci této firmy. Jde o podnikatele, kteří jsou nezávislé podnikatelké subjekty – Vlastník podnikání Amway (VPA). Další skupina, která figuruje v Amway je M+. M+ mohou pouze kupovat výrobky od firmy Amway, ale nesmí je dále prodávat.

Amway semináře a meetingy

Motivační Amway semináře a meetingy nepořádá společnost Amway, ale VPA – významní Amwayáci (Diamanti) na vlastní pěst, a motivační organizace: Network 21, Setzer… které též nemají právní spojitost s firmou Amway. Vstup na semináře a meetingy není pro Amwayáky zdarma, každý si musí koupit vstupenku. Cena vstupenek se pohybuje od stokorun a po tisíce za jednu osobu. Zisk z těchto estrád (někdy doslova mostrózních) jde samozřejmě pořadatelům – významným Amwayákům. A to je významný kšeft! Podívejte se na ukázky z Amway seminářů a meetingů:

Nahlaste prosím nefunkční video

Nahlaste prosím nefunkční video

Na semináře jezdí jezdí milionáři z Ameriky a dalších zemí. To na důkaz toho, že „to“ funguje, že jde v amway velmi zbohatnout. Ano v amway lze zhohatnout, ALE… Za jakou cenu! Za cenu deformace osobnosti, porušených lidských vztahů, atd. Musíte do systému nahnat mnoho lidí, a ty lidi zase další lidi, kteří budou kupovat zboží (vytvářet obrat) a verbovat další lidi. Jenže dnes to jde velmi těžko, protože tento systém má v ČR (nejen v ČR) velmi špatnou pověst. A proto se Amwayáci spíše soustřeďují na mladé lidi – studenty, kteří ještě nemají zkušenosti.
Také je potřeba znímit slabou kupní sílu lidí v ČR a podstatně menší počet obyvatel Česka, než je v Americe. Takže pravděpodobnost, že se díky amway, z vás stane milionář, je opravdu minimální. Nebo si myslíte, že jednou budou v amway všichni obyvatelé ČR?

Amway a manipulace

V amway máte oslovovat své známé, příbuzné, kamarády, bývalé spolužáky… Myslíte si, že když je budete pořád přemlouvat, tak je to nebude obtěžovat?
Zavolal vám váš dávný přítel nebo spolužák ze školy? Pokoušel se vás nějaká Amwayák zasponzorovat? Tak se podívejme na fígle Amwayáků, resp. manipulaci… Většina lidí žije běžným životem: chodí do zaměstnání, jen tak tak vyžije z výplaty… A právě na toto Amwayáci nejprve zaútočí – na vaši finanční a časovou stránku, případně něco podobného. Ti největší „profesionové“ vás doženou do kouta tak moc, že se za svůj život zastydíte. Nechají vás dostatečně se „pošťourat“ ve vašich snech – auto svých snů, luxusní bydlení… Pak přichází ta pravá chvíle pro ně, kdy řeknou, že pro vás mají báječnou podnikatelskou příležitost, která je pro vás doslova spása. Jako náhodou jde o Amway 🙂 A to je právě ta manipulace! Jejich manipulace je téměř dokonalá, a to je velmi nebezpečné. Amwayáci tuto manipulaci nevidí, protože jsou systémem zmanipulováni.

Za další manipulace lze též považovat většinu nahrávek, které si Amwayáci kupují. Zde narážíme na další problém… Zisky z motivačních pomůcek. Od sponzora slyšíte: kupuj a poslouchej nahrávky, kupuj a čti knihy. Na seminářích slyšíte: kupuj a poslouchej nahrávky, kupuj a čti knihy. A kdo má zisky z těchto motivačních materiálů? Amwayáci co je prodávají, ne firma Amway. Stejně tak mají zisky ze seminářů, jak jsem psal. Bezva kšeft, ne?

Víte proč amway není supr podnikání, jak tvrdí někteří? No protože většina Amwayáků v ČR, utratí v amway víc, než vydělá. Jinak řečeno… Většina registrovaných nevydělává NIC – nepodniká (pokud nejde dokonce o prodělek – vstupenky na semináře, motivační pomůcky, náklady na shánění lidí…).

A na závěr jedno zábavné video na toto téma…

Nahlaste prosím nefunkční video

Zalinkuj:

53 comments for “Vyplatí se Amway?

 1. Rober Coman
  5.11.2012 at 9.59

  Nazor z druhe strany:

  Konecne pekne zpracovanej negativni nazor na Amway. Opravdu – ja sam v Amway jsem uz docela dlouhou dobu, a obcas koukam co nekteri „nezavisli“ lidi dokazou vytvorit – treba cele webove stranky proti Amway.

  Pravda je, ze nekteri Amwayaci premlouvaji lidi, vnucuji se apod – ale to nikdy nejsou ti uspesni – ti na to nemaji cas a vedi ze to nikam nevede.

  Prirovnal bych to k nekterym financnim poradcum – spousta jich to zkusi, dela blby chyby, vnucuji se, a po case toho nechaji. Pak jsou tady ti dobri, co to berou seriozne, staraji se, zajimaji, chteji pomoc – to jsou ti, s kteryma jsem nastesti ve styku ja 🙂

  Slabou kupni silu a pocet obyvatel ceska jsem nepochopil. Zakaznici (zejmena ti cesti) jdou vzdycky po cene, takze kupuji vyrobky, ktere jsou konkurenceschopne. Ty, co jim tak nepripadaji, pochopitelne nekupuji.

  Jenom doplnim, ze CR neni pro ceskyho amway distributora jediny trh, ale spadama do mnohem vetsiho regionu s celou vychodni evropou.

  Dodam ze seminare, CD, ani knihy nejsou povinne; navic zacinajicimu distributorovi zpravidla sponzor CD a knihy pujcuje zadarmo.

  • admin
   5.11.2012 at 20.01

   V amwayi jste dlouhou dobu, dobře. Takže předpokládám, že na to máte živnosťák. Kolik cca měsíčně vyděláváte? Je to alespoň 40 000 měsíčně? Nebo vyděláváte 200 000 měsíčně? nebo 1 000 000 měsíčně? 🙂
   Kolik lidí ve vaší skupině vydělává měsíčně min. 40 000?

   Slabá kupní sílá lidí v ČR je, to nezměníte vy ani já. Zákazníci kupují levné a konkurenceschopné výrobky. Jenže problém je v tom, že drtivá většina amway výrobků je předražených. Podívejme např. na překapávanou kávu za 595,- Kč (4 x 250 g), nebo špagety za 390,- Kč (4 x 1kg). Maloobchodní ceny, viz. web amway.cz

   Proč myslíte, že semináře, knihy, CD… nejsou povinné? Znáte snad všechny motivační organizace na světě? Víte sám, jak je to v amwayi – poslouchej svého sponzora. A co říkají sponzoři? …kupuj a poslouchej CD, čti knihy, měj velké sny, pravidelně choď na semináře…
   V nahrávkách pana Čížka, Hassmanna se též hodně tvrdí, jak jsou semináře velmi velmi důležité. Je to prostě o manipulaci. A to je právě na amwayi to strašné!

   Kdo si myslíte, že je zodpovědný za negativní články na internetu o amway? Jsou to Amwayáci – fanatici.

   • náhodný okoloidúci
    6.6.2013 at 19.30

    Mám dojem, že jedinec pod nickom „admin“ má vážne psychické problémy, pretože vytvoril niekoľko blogov, na ktorých kritizuje Amway.
    Slabá kúpna sila v ČR je zavinená nedostatkom vzdelania obyvateľstva. Aj ty si jeden z tých, ktorí nemajú vzdelanie a preto si nepochopil ani marketingový plán Amway.
    Cena výrobkov Amway zodpovedá ich kvalite. Nájdi si odborné články o káve a zistíš, že bežne dostupná lacná káva je zmes vyrobená z kávového odpadu. Nalievaj si ju do žalúdka desiatky rokov a potom spočítaj koľko korún si ušetril až začneš mať zdravotné problémy. Amway predáva 100%nú arabicu s nízkym obsahom kofeínu. Žiadne ďalšie odrody sa do nej neprimiešavajú.
    Špagety dtto. Stačí si prečítať podrobnosti, z čoho sú vyrobené a porovnať s konkurenčnými produktami v hypermarketoch.
    Ak si myslíš, že na lacných produktoch niečo ušetríš, tak z dlhodobého hľadiska neušetríš nič. Práve naopak, preplatíš. Toto si chudobní neuvedomujú. Nevedia rozmýšľať dlhodobo. Celý život utrácajú peniaze za lacné produkty a potom nariekajú, že sú chudobní a chorí.
    O čom je tvoj blog? O manipulácii. Všetci sme celý život manipulovaní. Každý si ale môže vybrať, kým sa nechá manipulovať. Niekto sa nechá manipulovať neúspešným kritikom, ktorý ničomu nerozumie. Niekto sa nechá manipulovať knihami a prednáškami, ktoré produkujú úspešní podnikatelia.
    Napísal som sem hlavne pre tých, ktorí prídu na tento blog v domnení, že tu objavia nejaké zaručené informácie o Amway z prvej ruky. Čo myslíte, že je pre vás výhodnejšie – rady neúspešného kritika alebo rady úspešného podnikateľa?

    • Peto
     12.1.2014 at 10.45

     jasne kupna sila je zavinena nevzdelanostou 🙂
     40 rokov komunizmu a potom dalsieho bezbreheho kapitalistickeho rozkradania na kupnu silu vplyv nemali 🙂

     vsetci podme robit MLM aby sme boli mudri a bohati :))

     p.s. si hlupak

     • Jano
      7.2.2014 at 8.47

      za to ty si sa prejavil ako inteligent

    • Iveta
     28.8.2014 at 13.54

     Bezva 🙂

   • Iveta
    28.8.2014 at 13.53

    Je zvláštní , že zpomínáte pana Hassmanna 😀 Ten si s zrovna s Amway přišel na velmi slušné peníze 😀 😀 😀 Tak jako všude jinde se dají vydělat peníze, tak je to i v téhle společnosti. Dle toho jak to píšete moc informací o fungování nemáte. Ano říká se tam, že se má poslouchat CD a podobně, ale je to opravdu dobrovolné. Co se zrovna špaget týče jsou srovnatelné ceny i v obchodech. I tam máte dražší a pak levné. A je to za 4 kila. Tudíš klasické balení 500g jako v obchodě je kolem 49 korun a za to se italské špagety prodávají taky. Ale kdo chce psa být hůl si najde že?

   • Marek
    19.11.2015 at 18.56

    Dámy a pánové, také vám tato diskuze připadá nějaká divná? Sám jsem se stal distributorem Amway. Poprvé v letech 1995 až 1998. Dobrovolně jsem toho pak nechal, bez problémů. Ale to, co jsem se tehdy za spolupráce ze systémem Dextera Yagra naučil, mi pomohlo rozjet vlastní podnikání. Po více letech jsem se dozvěděl díky mým dětem, že Amway je již na internetu s mnohem zajímavější nabídkou zboží a služeb. Tak jsem v tom znovu a opět u Dextera. Uvítal jsem, že nyní již semináře nemají prvky převzaté ze zámoří jako tomu bylo na začátku. Mám nějakou skupinu, která vlastní spotřebou Amway výrobků vytváří obrat, takže každá pětitisícovka navíc z tohoto podnikání je dobrá. Čím je jich více, tím lépe. S výrobky Amway je celá rodina spokojená, já jsem přímo nadšený z Body Key, protože díky tomu jsem během cca 4 měsíců sundal 15 kg ze své postavy bez hladovění a drastických diet a i bez únavy z nedostatku energie. A ani pivko po obědě občas nevadilo. A to mi do 60 moc nechybí.
    Díky nabídce partnerských obchodů k Amway mám neomezené volání do 500 Kč a k tomu slušnou nálož internetu. A za to že doma svítím a topím také dostávám od Amway odměnu. No není to paráda? Kdybyste věděli o lepší nabídce, klidně bych se nechal zmanipulovat jinam. Ale ono nic lepšího zatím není…

  • Jirka
   8.11.2012 at 11.55

   Jsou určité principy, na základě kterých je MLM legální. Například 70% příjmů musí generovat prodej produktu. Aby to jakž takž fungovalo, musí jít o zboží s rychlou spotřebou a také častou potřebou. Typicky kosmetika nebo chemie. O něco diskutabilnější je využití systému u Diamond International Corporation nebo německých pojišťoven.
   Sám systém prakticky vylučuje rychlé zbohatnutí (pokud vůbec nějaké umožňuje). Funguje na exponenciálním principu. Tedy Vy máte 5 přátel, z nich každý dalších 5 přátel, atd.
   To je první nesmysl – Vašich 5 přátel má většinou stejné přátele, jako Vy.
   Druhý nesmysl je exponenciální růst účastníků. Systém 5 x 5 x 5 x 5 atd znamená, že v 9. kole přesáhnete obyvatelstvo Prahy, v 10. kole ČR, ve 14. kole počet obyvatel světa.
   Třetí nesmysl je exponenciální růst příjmu. Řekněme, že každý investuje, nebo utratí (to je celkem jedno) 1000 Kč. Dále to jede podle zažitého schématu 5 x 5 x 5… Těsně po 12. kole dosáhnete rozpočtu Prahy, ještě před 14. kolem celkových příjmů rozpočtu ČR na rok 2011 a v 17. kole celkové zásoby USD v hotovosti na celém světě (kurs 1 USD=19 Kč).

   • Orange
    21.2.2014 at 10.38

    A to je ten důvod, proč Amway je pyramida a proč AMway v USA rušilo diamantům licence.

 2. kibic
  8.11.2012 at 15.51

  Moji dva příbuzní Amway dělají víc něž 10 let. Žádný člověk z jejich okolí neunikne jejich pozornosti – každého přemlouvají do Amway. Všem koho přemlouvají říkají, jak mohou vydělávat 50, 100… tisíc. Stačí prý sehnat dostatek lidí. A teďka pozor! Oba lidem shodně říkají, že v Amway vydělávají 60-80 tisíc měsíčně, do zaměstnání (skladníci) prý chodí jen z nudy :mrgreen:

 3. ivina
  14.11.2012 at 20.39

  Amway jsem dělala 2 roky, až potom jsem poznala, jak jsem byla blbá a zmanipulovaná… Jezdila jsem na drahé semináře, kde jsme se měli pozitivně naladit. Kupovala jsem CDéčka, knížky… Prostě jsem jenom cálovala peníze. Pak ve volným čase jsem ještě hledala do toho lidi. Na kritiku jsem odpovídá naučenými větami ze seminářů a nahrávek. Mezitím děti, manžel – zkrátka rodina.
  Přípravky vůbec nejsou tak levné a kvalitní, jak tvrdí. Vyzkoušelo jsem toho skutečně hodně. V naší skupině musel každý kupovat zboží min. za 4000,- měsíčně. Jinak by se tam nedalo vydržet. To by bylo tisíc dotěrných otázek a přemlouvačné rozhovory na hodiny.
  Dneska jsem spokojená – nakupuju v normálních obchodech za levno, mám nové přátelé a spokojenou rodinu. Amway určitě nedoporučuju! Akorát si odděláte skutečné přátelé a kamarády. A taky rodina hodně trpí.

 4. Miloš
  18.11.2012 at 15.28

  Tento měsíc je to už druhý člověk z amwaye, co mě do „toho“ láme. Strašné je, jak všichni používají stejné věty k verbování nových oveček 👿 To je pořád pasivní příjem, naprůměrné výdělky… Ale zajímavé je, že každý ten amwayák má hlavní příjem z normálního zaměstnání, amway je prostě neuživí :mrgreen: Znáte snad někoho z amwaye, kdo má nadprůměrný výdělek?

  • Magor
   23.11.2013 at 13.15

   Takový lidi nejsou. Amway je tak na vydělání si na páteční kalbu nebo na účet za internet.

 5. clockins
  23.12.2012 at 20.32

  Moje manželka z Amway pěkně blbne. Myslí si, že jí jednou Amway bude posílat 200 000 měsíčně. Nikdo z rodiny nesmí koupit jiný kafe, čaj, šampon… než to jejich předražený. Když koupíme něco jinýho, tak je hrozná hádka. Má totálně vymytý mozek z těch jejich seminářů. Vždycky když přijde z toho semináře, tak čte ty jejich knížky do rána, a poslouchá ty bláboly. Už si fakt nevim rady, nikdo jí to nemůže rozmluvit 🙁

  • George
   6.11.2013 at 22.13

   Ta musi bejt stastna za podporu od cloveka,s kterym se rozhodla byt dokud je smrt nerozdeli,podle me duvod proc to dela,je pro vas,rodina. koukni se nekdy do jeji knihy snu.A co kdy by ji to vyslo,to by si Amway miloval vid? 😀

 6. janys
  1.1.2013 at 12.04

  Amwayáci jsou fakt vypatlanci. Kámoš to dělá roky a je totální vyplatlanec, kterej nemá ani to, aby si našel holku. Já v tom byl několik měsíců a hned mi bylo jasný, že je to normální vymaz mozků. Na seminářích se manipuluje s lidma (milionáři z Ameriky, fotky drahých aut…), vyvyšování amway zboží. Ve velké většině se jedná o velmi předražené výrobky. Jenže amwayáci s vidinou zbohatnutí to kupují. Tato manipulace bohužel funguje 🙁

 7. lukkys
  14.1.2013 at 13.06

  co je předražený přípravek na nádobí ? 19kč za 500ml ? to je moc ? přípravek na okna půl litr za 30kč ? taky hodně ? co kupujete ? atistri kosmetika drahý ? ale to nesmíte srovnávat s avonem byli ste někdy v lacome ? nebo estee lauder ? viděli ste ceny ? Můj kamarád od školy se kterým dělám amway měl velký sen chtěl restauraci a dnes ? má prachy nohow ,personál otvíračka 1 března a co máte vy ? já mam blbejch 6%ˇměsíční odměna 1500kč a co máte vy z nákupu v tescu ? clubkart nějáký body ? komedie je že i amway bude spolupracovat z tescem 😀 už spolupracuje s global energy ,o2 kasa.cz atd 🙂

  • Magor
   23.11.2013 at 13.11

   Tak vy pěkně kecáte.

 8. Pavel
  2.3.2013 at 10.27

  Většina amway výrobků je předražených až to hezký neni. Cena rozhodně neodpovídá kvalitě. Vyzkoušel jsem gel na holení za 250,-, pleťovou vodu za 600,- Fakt nespokojenost, vracím!

  • Majka
   26.3.2013 at 9.21

   Tak s tím musim souhlasit. Hrozný je, když tomu člověk podlehne, tak kupuje a kupuje. Moje mamka tomu podlehla tak, že se neskutečně zadlužila a táta se s ní rozvedl 🙁 Byla jsem svědkem toho, jak se z normálního člověka stane úplný demagog. Za vše může Amway, resp. ty jejich nahrávky a semináře.

 9. Alice
  7.4.2013 at 16.13

  Kamarádka pořád řiká, jak se Amway vyplatí, ale dluží na koho se podivá. Má velkou závislost na těch jejich výrobcích. Vychvaluje je až do nebes. Já si od ní koupila oční krém s liftingovým účinkem za 1200,- Nic moc! teda hlavně za ty peníze. Přes Amway jdou i objednat telefonní služby. Prej jak výhodný 😀 Když jsem svůj tarif porovnala s kamarádčiným přes Amway, tak já volám levněji 🙂

 10. Petr
  19.8.2013 at 9.33

  U nás v práci máme dva chlápky, co Amway dělaji. Rozhovor s nimi vždycky skončí nejprve u peněz a potom u Amway 🙂 Neskutečné jsou ty jejich semináře, za úplatu 200 korun jsem na jednom byl a mohu prohlásit, že se jedná o vymývání mozků, sektu. Tohle fakt nemusim 🙂

 11. Go Diamond
  22.11.2013 at 9.59

  Miluji Amway!!!!!!! Po půlroce již vydělávám 80 000 za měsíc. Vim že za rok budu vydělávat nejmíň 100 000. Nic lepšího neni. Kde budete brát peníze až budete v důchodu? Jděte do Amway!!!!!!!!!!!

  • Magor
   23.11.2013 at 13.13

   Taky kecáte. Nelžete!

 12. Neamwayák a neodpůrce
  12.12.2013 at 10.00

  Zajímavé je, že každý se neustále a všude ptá kolik se vydělává v Amway a následně když někdo odpoví, je označen za lháře :D…lidé prostě nechtějí vědět kolik se dá v Amway vydělat, nebot to nejsou schopní unést 😀

  • Magor
   12.12.2013 at 10.05

   Lže prostě. A ty lžeš taky. Beztak chodíte v ošoupanejch botkách a jenom vypisujete na netu. Znám vás vy rádoby prodejci 😀 😀 😀

   • Neamwayák a neodpůrce
    12.12.2013 at 12.36

    Myslím že ne. Nemám s čím lhát s Amway nemám nic společnýho. Nedělám pro ně a ani nepoužívám žádný z výrobků. Ale i přes tyto skutečnosti nejsem proti amway zaujatý a nejsem tedy odpůrce. Nedávám na informace které jsem dostal od kamaráda který měl kamaráda a jeho kamarád má bratra který dělal amway a krachnul protože to byl lempl :D.

    Mimochodem všimni si, že spíše vznikají weby které jsou zaměřeny negativním způsobem proti amway, víš proč tomu tak je? Protože amwayak, neboli podnikatel nemá čas na tyhle blbosti xD

    • Orange
     18.12.2013 at 14.48

     Ne, protože v Amway je učí, aby nekoukali na net, žádnou kritiku si nepřipouštěli. Sám jsem v Amway byl. Ty lidi žijí v iluzích a lžích a dál to učí další lidi.

     Čas..ten moc nemají no..pořád někde verbují lidi.

 13. Jana
  17.12.2013 at 9.20

  Jsem zděšena z těch videí z článku. Ovšem zase musím říct, že to vysvětluje, proč je karádka co dělá Amway tak zblblá.

 14. Martin
  6.1.2014 at 17.14

  Caute, nejdem ani obhajovat vase nazory ani ich kritizovat. Tu je proste moj.

  Ja mam tiez par kamosov z amway, niektory si len nakupuju a potom par znamych je dost vysoko a celkom slusne zarabaju. Kazdopadne aj jedny aj druhy su uplne ok a stale sa da s nimi chodit na pivo a bavit, cize vsetko co tu pisete je podla mna aj tak len o samotnych ludoch.

  A zhodou okolnosti som bol s nimi vtedy na tom seminary co tu su tie utrzky. Je to dost vytrhnute z kontexu, je to ako ked si pozriete vecer v televizne noviny, tiez je to len vytrhnute nech sa z toho spravi senzacia co najvacsia…
  A ano, boli tam americania a? Maju proste iny styl motivacie, inspiracie a ked si pozriete internet ako Tonny Robins, Robin Sharma, Stephen Covey ak ste boli na ich vystupeniach a podobne videli by ste podobnost… je to proste amarika a u nas na sr a cz po 40 rokoch komunizmu si vsetci zavidime aj nos medzi ocami a nedaj boze aby niekto vycnieval…

  A este o tych ludoch, je to podla mna tak ako keby som teraz napisali napriklad ze auta su zle, lebo minule jeden narocky nabural do niekoho a on v aute umrel, alebo niekoho zrazil na ceste… alebo ze zbrane su zle… lebo niekto nimi zabil cloveka… a podobne… zabijala ta zbran ci clovek?

  Cize tak ako vo vsetkom, dajte debilovi tu najlepsiu vec a spravi snej bordel… dajte sikovnemu cloveku hocico spravi snej skvelu vec…

  A este, behal som trochu po nete, nie len po negativnych nepodlozenych forach… tu je par veci co som nasiel z druhej strany.

  firstclass.cz/mysleni-bohatych/branson-zavadi-mlm-do-svych-firem-veri-ze-tak-objevi-nove-lidry-do-managementu/

  firstclass.cz/mysleni-bohatych/gates-a-buffett-o-mlm-je-to-obchodni-model-budoucnosti/

  firstclass.cz/mysleni-bohatych/donald-trump-o-kontroverznim-primem-prodeji-v-mlm-jsme-vsichni-jen-to-nevime/

  firstclass.cz/zivoty-bohatych/williams-tak-dlouho-odsuzoval-mlm-az-na-nem-zbohatl/

  Ako som ale pisal, neobhajujem, nekritizujem… tu je moj pohlad a moje skusenosti.

  • Neamwayák a neodpůrce
   11.1.2014 at 21.43

   krásný objektivní názor. mohu jen souhlasit. Děkuji za upozornění na stránky firstclass, patří k nejlepším co se „jiného myšlení“ týče :)…přeji příjemné počtení 🙂

   • Orange
    21.2.2014 at 10.32

    Ano, first class si z největší pravděpodobností platí Haszmann aspol. Články obsahují lži a demagogii, kterou uplatňují v Amwayi.

    • Orange
     21.2.2014 at 10.36

     Pardon, tyhle články nemyslím (nečetl jsem je), myslím ty články o Hassmannovi, Amwayi a MLM. Navíc majitel je s největší pravděpodobností fanda Amwaye a Hassmanna, protože udělal s ním mini seminář.

     Nedivil bych se, kdyby ho financovali společnosti z MLM.

     First class není seriozní časopis. Top class ano, ale ne First class.

 15. Nikita
  23.3.2014 at 14.55

  Dobry den,
  Nema nekdo zajem o vyrobky amway se 50% slevou?

  bazos.cz/moje-inzeraty.php?mail=vieriemieiev%40gmail.com&telefon=725731110&Submit=Vypsat+inzer%C3%A1ty

  Zustalo me jenom par kusu

  • Iveta
   28.8.2014 at 14.05

   To přece můžete vrátit do amway a vrátí vám celou částku nemusíme to dávat na bazar.A prodělat 50%.

 16. Spasitel sveta
  19.8.2014 at 21.00

  Boooha ludia, ako tu tak čítam tak musíte byť dobre jebnutí… pome všetci teraz robiť MLM a budme všetci milionári…veď keď tie cetky v pekárni čo rožky pečú začnú robiť v amway a budú z nich ohromné milionárky a na Bentley sa voziť kto mi kurva bude piecť tie rožky ?? sa už spamätajte, nikto vám nedá zarobiť peniaze zadarmo, NIKTO !
  Všetci budeme zrazu zarábať miliardy ale som zvedavý kto nám bude rožky piecť, alebo ktorý murár Vám dom postaví keď nebude mať čas lebo bude predávať pojebané mydlo predražené… och snívajte ďalej a budete určite ďalší Rokefeler 😉

 17. Míla
  30.8.2014 at 7.43

  Ty videa ze seminářů jsou fakt hustý – davová manipulace. Kamarád mě do Amway láká, prý můžu po roce vydělávat 50 tisíc a víc. To se mi ale fakt nezdá. Tento článek (videa) rozhodl – do Amway nejdu!

 18. Petra S.
  15.10.2014 at 12.53

  Amway je sekta, která ničí vztahy! Měla jsem přítele, který se Amway plně podřizoval. Pořád byl na seminářích, které si platil. Muselo se kupovat kafe, prací prášek, zubní pasta… jen od Amway. Jinak bylo hodně zle. A proto jsem se s ním také rozešla.

 19. Miloš
  16.10.2014 at 18.50

  Jestli se vyplatí Amway? Ne. Známej to dělá od 90. let a pořád musí chodit do normálního zaměstnání. Je to o manipulaci a vymývaní mozků. Byl jsem jednou zatažen na seminář amway a jak sem rychle prchnul! Ty lidi žijou úplně v jiným světě – ve světě sekty.

 20. Pryč s Amway!
  19.10.2014 at 7.00

  Amway? To je známá sekta, klterá řádí po celém Brně (možná i v celé republice). Syn nedávno přišel s tím, že je zbytečný dodělat školu, když existuje výnosný podnikání – Amway. Známej má podobnou zkušenost se synem, kterého taky lapila Amway. Je to normální sekta, co manipuluje lidi.

  • Lee
   24.11.2015 at 12.50

   Pozor na to! To samé se stalo mě! Až po několika letech jsem procitl. Samozřejmě se to neobešlo bez psychických problémů z učení o podvědomí apod. Nereagoval jsem plně na realitu, měl potlačené sebevědomí. Guru měl vždy pravdu apod. Pozor na to!

   Mně by tenkrát pomohl někdo, kdo by mi vysvětlil, jak taková sekta funguje a její učení, které je destruktivní. I když se to jeví jinak. Budete bohatí apod. – no, ono to tak není. Mě to málem zničilo a vzalo několik let ty esoter. žvásty o úspěchu apod. Může Vás to pak kontrolovat a ovládat. Není to sranda.

 21. Toufar
  25.7.2015 at 4.32

  Amway se nemůže vyplatit. Známej to dělá strašně dlouho a pořád musí chodit do normálního zaměstnání. Nikdo mu už dneska neskočí na jeho nemyslný kecy: „Pojď do Amway a vydělávej 35 000 měsíčně jako já“. Jinak ty videa ve článku jsou fakt hustý.

 22. Zdeněk
  7.9.2015 at 11.19

  Amway se může vyplatit pouze lidem, kteří chtějí přijít o přátelé, známé a peníze. Amway je podvod! Už bych to nikdy nedělal.

 23. M.
  18.9.2015 at 9.31

  Zažila jsem v Amway neuvěřitelné psychlogické nátlaky. Pořád vám podsouvají, jak budete vydělávat velké peníze, jak to jejich zboží je nejlepší, nutí vás nakupovat atd. Je to normální vymývání mozků a podvod na obyčejné lidi. Amway nikomu nedoporučuji. Rychle jsem toho nechala.

  • Peter Kokoška
   20.1.2018 at 7.43

   Je to hlupost ze vam klamu. Ja vam klamat nebudem. nie som v zisku. ale uz som usetril 100vky eur ked som presmeroval svoje videa do svojho internetoveho obchodu Amway.
   Amway ma obmenuje za obrat a dava financnu odmenu. Tesco ma odmenuje za obrat dalsim nezmyselnym produktom

   To je rozdiel.

   Amway.sk/users/kokoska.peter

   • Peter Kokoška
    20.1.2018 at 7.44

    vydaje***

    smartphone mi presmeroval slovo na videa

 24. Miroslav Jeřábek
  20.10.2015 at 7.24

  V Amway a psychlogické nátlaky? 🙂 Že je Amway sekta? 🙂 Semináře že je manipulace? 🙂 Žvásty! Já má díky Amway úžasný příjem, který nemá 99,9% lidí v tomto státě – 85 000 měsíčně. Kdo z vás má takový příjem? Nikdo!!! AMWAY SE PROSTĚ MAXIMÁLNĚ VYPLATÍ!

  Miroslav Jeřábek
  Praha

  • Lee
   24.11.2015 at 12.44

   Je jasný, že někdo tam tyhle peníze musí mít, Napište nám, kolik vydělávají lidi pod Vámi? Kolik tam má těch 25 tis. měsíčně?

 25. Ted
  14.7.2016 at 13.47

  Amway je dobře kamuflážovaná pyramida. Akorát z vás tahaj peníze (semináře, musíte kupovat to jejich údajně nejkvalitnější a nejekologičtější zboží). Nechápu jak někdo může v Amway pokračovat. Já jsem za rok poznal všechno. Je to o manipulaci – vymývání mozků.

 26. Peter Kokoška
  20.1.2018 at 7.41

  Registroval som sa do Amway v roku 2016. Tiez som bol velmi skepticky voci produktom, seminarom, vzdelavacieho systemu. Ved vzelavaci sysrem nazyvaju bezne dostupne knihy v ktoromkolvek kamennom obchode s knihami. Tak som si vždy zisťoval cenu a tá bola vždy o 2-5€ euro lacnejšie v systéme než by som ju kúpil v kamennom obchode.
  Druhá vec. bol som skeptický voči CD, nahrávkam, že nahrávajú to, kvôli zisku. Tak tok som ich vynechával, potom som si vypočul jednu a veľmi ma obohatila. Samozrejme ,že ste to možno vedeli ,ale CD vám to priblíži v dany moment ked to potrebujete počuť.
  Produkty. rok som bol len na týchto produtkoch a overil som si kvalitu. Nepredavam ich, kedze obchodnik nie som. Stale osobne uzivanie. Takto som uz usetril 100€.
  Ked to porovnam kolko som do tohi dal a kolko sa mi vratilo … tak to je strata.
  Ale AMWAY je taky isty obchod s bodmi ako Tesco,Billa, dm atď. Tam vam daju za body za par drobnych mozno poukazku v hodnote 1€ alebo produkt, ktory vobec nepotrebujete.
  V amway ma odmenuju peniazmi. 🙂

  Ak by chcel niekto objednavat, tak
  amway.sk/users/kokoska.peter

 27. Pavel
  23.6.2018 at 16.48

  Petr Kokoška: Tak už jste asi taky poznal o čem je Amway, když už vaše stránky na Amway.sk neexistují 🙂

  Je to dobře pro vás nakonec, čím dříve vypadnete, tím dříve v tom přestanete prodělávat.

  Bohužel, někteří nejsou tak chytří, jako vy a svůj sen hrnou dál i přes exekuce a nakonec celkové finanční sebezničení.

  Na rozdíl od takových lidí jste vy vyhrál Petře, i když vám ti šašci, co v tom pořád jsou, budou tvrdit a asi i tvrdí opak.

  • Peter
   26.7.2018 at 18.23

   @Pavel

   neviem, prečo mi nevidno stránku… ale produkty od Amway si stále nakupujem… pretože som nimi spokojný…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *